Flash I Silverlight

16 Mar 2014 20:18

Z Flashem do niedawna było całkiem nieźle. Wsparcie dla Linuksa było. Paczki w apcie były. W miarę działało. Silverlight był gorszy. Niby był moonlight, ale nigdy nie działał akurat z tymi stronami co się chciało.

Teraz Flash na Linuksa dostępny jest tylko w wersji 11. Jak chcesz wersję 12, to musisz mieć Chrome'a. Można jakimś hakiem wyciągnąć z Chrome'a samą wtyczkę i wrzucić do Chromium, ale to już trochę bez sensu.

Natomiast o Moonlighcie to już chyba wszyscy zapomnieli. Przekierowanie ze strony Microsoftu (gdzie kierują strony "brak wtyczki) prowadzi do 404-ki, w apcie susza, w sumie nie wiadomo co robić.

Ale dzisiaj odkryłem rozwiązanie obu problemów. Nazywa się ono pipelight. Jest to sprytna biblioteka instalująca Windowsowe wtyczki do przeglądarek jako wtyczki do przeglądarek na Linuksie, np. Firefoksa. Korzysta to z wine'a i sprawdziłem, że działa. Zarówno Silverlight jak i Flash 12 odtąd działa elegancko. Przynajmniej do oglądania filmów i transmisji na żywo. Obsługa kamerki w tej "wersji" Flasha nie działa.


More posts on this topic

Comments

Add a New Comment
or Sign in as Wikidot user
(will not be published)
- +
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License