Facebook, Barcamp i wojna plakatowa

23 Oct 2008 22:18

Jak pisałem w notce Wikidot On Facebook, zamierzamy — jako Wikidot — poszerzyć nasz zakres działania i zaoferować coś zupełnie nowego dla użytkowników Facebooka — profilowe wiki, które będą mogli edytować tylko przyjaciele właściciela (chyba, że zdecyduje on inaczej).

Przy tworzeniu tej funkcjonalności — wg nomenklatury facebookowej jest to aplikacja — wyszło wiele, wiele różnych niedopracowań Facebooka, co sprawiło, że momentami w biurze była bardzo nerwowa atmosfera przesiąknięta brzydkimi słowami.

Aby ułatwić następnym pokoleniom to, co Facebook skutecznie utrudnia — postanowiłem, że podzielę się wszystkimi spostrzeżeniami i ujmę je w krótki kurs — jak zrobić aplikację do Facebooka — kurs oczywiście będzie dostępny jako notka na moim blogu.

Pewne utrudnienia w organizacji devcampa spotkały nas na tablicy ogłoszeń Wydziału Matematyki i Informatyki UMK.

Jestem w stanie zrozumieć — z racji małej przestrzeni — przesłanianie części plakatu devcampowego informacjami o mieszkaniach do wynajęcia, ofertach pracy itd.

Jednak przylepienie dwóch plakatów formatu A2 na taśmę samoprzylepną dwustronną na inne plakaty to już jest przegięcie.

Devcampowy plakat został obdarzony mocnospajającym kwadratowym (o boku ok 3 cm) kawałkiem taśmy dwustronnej, na której został powieszony jeden z dwóch plakatów toruńskiego pubu. Plakat zasłonił praktycznie wszystkie informacje o devcampie zostawiając jakiś jednocentymetrowy pasek widoczności u góry.

Zmuszony byłem urwać fragment plakatu zawierający owy plaster, tak, by móc powiesić nasz plakat na wierzchu. Niestety szpeci go mocno przyklejony oderwany kawałek plakatu pubu.

Wojna plakatowa zaczyna nabierać tempa.

Previous post: Devcamp Już W Sobotę

Next post: Po Devcampie


More posts on this topic

Comments

Add a New Comment
or Sign in as Wikidot user
(will not be published)
- +
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License