Po Devcampie

26 Oct 2008 15:59

Zdecydowałem, że mój blog musi być bardziej pozytywny.

Zatem, po pierwsze: iPhone rządzi, bo ma basha.

Po drugie: devcamp rządził :]. Chłopaki z www.socjum.pl też są spoko i zapraszają do Krakowa na imprezę, jaką długo spamiętamy.

Po trzecie: z pomocą Zająca odpaliłem na moim lapie Compiza w konfiguracji Dual Head na karcie graficznej Intela (a jak wszyscy wiedzą mam dwie karty graficzne, w moim kompie).

Niedługo będzie o pisaniu aplikacji do facebooka. A teraz sobie wymyślam jak powinien wyglądać serwis opiwo.com (czy raczej jak działać), żeby każdego chwycił za serce i spowodował efekt ŁAŁ.

Szczegóły wkrótce.

PS: Jeszcze chciałem przeprosić, że przynudzałem tak długo o tym JSON-RPC. Jak ktoś chętny: oto prezentacja.

Comments: 1

Facebook, Barcamp i wojna plakatowa

23 Oct 2008 22:18

Jak pisałem w notce Wikidot On Facebook, zamierzamy — jako Wikidot — poszerzyć nasz zakres działania i zaoferować coś zupełnie nowego dla użytkowników Facebooka — profilowe wiki, które będą mogli edytować tylko przyjaciele właściciela (chyba, że zdecyduje on inaczej).

Przy tworzeniu tej funkcjonalności — wg nomenklatury facebookowej jest to aplikacja — wyszło wiele, wiele różnych niedopracowań Facebooka, co sprawiło, że momentami w biurze była bardzo nerwowa atmosfera przesiąknięta brzydkimi słowami.

Aby ułatwić następnym pokoleniom to, co Facebook skutecznie utrudnia — postanowiłem, że podzielę się wszystkimi spostrzeżeniami i ujmę je w krótki kurs — jak zrobić aplikację do Facebooka — kurs oczywiście będzie dostępny jako notka na moim blogu.

Pewne utrudnienia w organizacji devcampa spotkały nas na tablicy ogłoszeń Wydziału Matematyki i Informatyki UMK.

Jestem w stanie zrozumieć — z racji małej przestrzeni — przesłanianie części plakatu devcampowego informacjami o mieszkaniach do wynajęcia, ofertach pracy itd.

Jednak przylepienie dwóch plakatów formatu A2 na taśmę samoprzylepną dwustronną na inne plakaty to już jest przegięcie.

Devcampowy plakat został obdarzony mocnospajającym kwadratowym (o boku ok 3 cm) kawałkiem taśmy dwustronnej, na której został powieszony jeden z dwóch plakatów toruńskiego pubu. Plakat zasłonił praktycznie wszystkie informacje o devcampie zostawiając jakiś jednocentymetrowy pasek widoczności u góry.

Zmuszony byłem urwać fragment plakatu zawierający owy plaster, tak, by móc powiesić nasz plakat na wierzchu. Niestety szpeci go mocno przyklejony oderwany kawałek plakatu pubu.

Wojna plakatowa zaczyna nabierać tempa.

Comments: 0

Devcamp Już W Sobotę

20 Oct 2008 21:14

Już w najbliższą sobotę 25 października odbędzie długo wyczekiwany i starannie przygotowywany (głównie przez Łukasza Tarkę SquarkSquark) devcamp — spotkanie środowiska IT w Toruniu.

plakat.png

Zapraszamy serdecznie! Przyjdź i podziel się swoim pomysłem lub po prostu posłuchaj co mają do powiedzenia inni.

UPDATE: wygląda na to, że poznański Barcamp i nasz devcamp będzie w tym samym czasie. Zapraszamy zatem wszystkich ciekawych nowości do Torunia ;).

Comments: 1

Wikidot On Facebook?

19 Oct 2008 20:29

Have you got a Facebook account?

We're going to write a Facebook application that will allow you to embed a quite full Wikidot site inside of your profile page (or possibly somewhere else).

I must learn how to write such applications, prepare API at the Wikidot site, solve the authorization problems, though basic architecture out and then — write the application. Sounds easy, huh?

Any volunteers to test it?

Comments: 3

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License